«Здорова сім’я – здорове суспільство», -

під таким гаслом, 26 серпня, мешканці Солоного відзначали  День сім’ї.

Остання неділя літа видалась теплою та сонячною. Молоді батьки з малюками, жінки й чоловіки, бабусі й дідусі, дітлахи та молодь – всі вирішили скористатись гарною нагодою провести вечір у невимушеній святковій атмосфері заходу, який відбувся на підтримку традиційних сімейних цінностей. 

 

Наразі традиційні сім’ї, а саме – тато, мама, діти, зустрічаються з викликами – це і гендерна політика (тобто одностатеві шлюби, усілякі збочення), і, як наслідок, ювенальна юстиція (треба ж десь брати дітей одностатевим парам; от і можуть забрати дітей від батьків через те, що їй не дозволяють гуляти вночі, або сидіти в Інтернеті досхочу й віддати їх на усиновлення збоченцям), і різноманітні суспільні хвороби (розлучення, розповсюдження СНІДУ, алкоголізм, підліткові вагітності, сирітство, аборти) та інше. «Сім`я – то колиска людства, бо все на світі починається з неї. Ще до появи будь-якого державного управління, сім`я існувала як найперша форма людської спільноти. З біблійних і античних часів цивілізація потерпала крах, коли сімейні й загальнолюдські цінності переставали бути нагальними, бо якщо немає міцної, здорової фізично, морально і духовно родини, немає і зрілої держави» – зауважив ведучий свята, магістр релігієзнавства Сергій Губеня. 

Щоб якось зберегти сутність здорової сім’ї, багато країн розпочали кампанії по захисту цього найважливішого соціального інституту. Цікаво, що Міжнародний день сім’ї святкується 15 травня щорічно країнами – членами ООН починаючи з 1993 року. А в Україні, наприкінці 2011 року, вийшов указ Президента про встановлення Дня сім’ї, який відзначатиметься щорічно 8 липня. 

У Солоному подібні заходи ще ніколи не проводились. Тому виникла ідея започаткувати таку традицію й ініціаторами цього виступили місцеві християни.

 Почесним гостем свята став музичний гурт «Сіон» з Рівненщини – чудові пісні в їхньому виконанні ще раз всіх запевнили у тому, що наша українська мова – то є справді «солов’їна мова». 

А родзинкою свята стала сімейна пара, яка найдовше прожила в шлюбі – цілих  57 років. Це Журавльові Михайло Іванович та Ніна Василівна. За своє життя вони багато чого пережили, але зберегли своє кохання і донині. На питання, у чому секрет їхнього щастя, прозвучала проста відповідь: «Любовь, терпение и труд – всё перетрут». Михайло Іванович зазначив, що для того, щоб побудувати здорову сім’ю треба бути поблажливими, терплячими та працелюбними. У наш час, це дуже цінна порада, оскільки багато пар не встигають і року прожити, а вже розлучаються. Хоча, наприклад, у 2011 році в Україні кількість розірваних шлюбів проти минулого року зменшилася на 51%, а кількість укладених шлюбів порівняно з 2010 роком збільшилася на 16%. І тим не менше, донині в Україні розпадається приблизно кожен другий шлюб. Приклад подружжя Журавльових є дуже яскравим винятком – виявляється, можливо прожити все життя разом й зберегти свою любов. 

Іншим зразковим винятком стало подружжя Гамота Андрій Петрович та Світлана Володимирівна. Вони мають 4 дітей, й наразі очікують 5. Сьогодні в Україні не лише багатодітні, а і сім’ї з однією-двома дітьми часто ледве зводять кінці з кінцями. Тому багато подружніх пар вирішують взагалі не народжувати дітей.  За даними УНІАН, наразі показник сімей без дітей вже становить 62,2 % на 2011 рік, і ця цифра невпинно зростає. Так, за наявності однієї дитини за межею бідності перебуває 26% сімей, двох дітей - 39%, четверо і більше - понад 70% сімей. А сиріт у нашій державі більш ніж 98 тисяч. Дивлячись на цю сім’ю, у всіх поволі виникло питання – як вони наважились мати багатодітну сім’ю? А вони, щасливо посміхаючись, сказали, що «любов один до одного та віра в Бога дають нам відвагу». 

Взагалі, програма свята була досить насиченою, оскільки організатори хотіли приділити увагу всім – і дітям, і  старшим. Пісні, вікторини, вірші, звернення спікерів – все говорило про те, що здорова сім’я – це місце де тебе люблять, приймають таким яким ти є, підтримують в складні часи, надихають ставати кращим й допомагають розкрити свої здібності, таланти. Адже коли ми будемо мати здорові сім’ї, то ми будемо мати здорову Україну. 

Прес-служба ДООЦ ХВЄ

Зв'язок з нами

  • вул. Київська 1-ц,
    м. Дніпропетровськ
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • (056) 378-11-41

Ексклюзив

Вже 15 років поспіль поблизу Малину збирається християнська молодь з різних регіонів України. Тут вони переймають досвід старших служителів, досвід тих, хто проніс свою віру через кривизни радянських часів. Вистояв у труднощах і був безкомпромісним у кризових моментах життя. Як прививаються духовні цінності і високі цілі християнській молоді, у розмові із єпископом Церкви християн віри євангельської України Михайлом Паночком.
Остання неділя січня була особливою для студентів біблійного коледжу «Світло Євангелія», адже вона була першою у новому році й розпочалась з таких предметів як «Еклезіологія / Есхатологія» та «Лідерство». А викладав протягом тижня - Анатолій Кліновський. Він виявився не просто відомим служителем та талановитим викладачем, але й ще цікавим співрозмовником.
«Батько дітей, чоловік для дружини і друг для друзів, і цей список можна продовжити», - так про себе розповідає наш гість. Його життя є активним, насиченим і неординарним, тому що неординарними є його погляди. Він не копіює чужі твердження, але домагається віднайти відповідь самотужки, віднайти те, що криється в глибині, до якої більшість так і не докопується. Про політику і церкву, про патріотизм і християнство у розмові із викладачем, пастором і просто дивовижною особистістю Федором Райчинцем. 

Блог єпископа

       Дорогі християни, брати і сестри, служителі церков!    Сердечно поздоровляю Вас, Ваші сім’ї з великими святами: Різдвом Христовим і Новим 2016 роком! Хочу повторити слова Ангела Господнього: «Не лякайтесь,  бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім» (Лк.2:10)   Ми живемо в непростий час: нестабільність, різного роду кризи і виклики, війни, розчарування. Але на фоні всього, що відбувається, Ісус простягає свої руки і говорить: «прийдіть до Мене, і я заспокою вас».    Бажаю Вам миру, радості і Божого благословення! ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!  СЛАВІМО ЙОГО!                                                                                                             З любов’ю і молитвами про Вас Єпископ  М. Мокієнко    
  Дорогі друзі,  брати і сестри! Дорога Церква! Від щирого серця вітаю Вас зі славним, великим святом Христового воскресіння!ХРИСТОС ВОСКРЕС! ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!   Сьогодні ми святкуємо День Перемоги, Перемоги Світла над темрявою.Ісус – великий Переможець! Він подолав смерть і подарував нам вічне життя. Нехай ця подія залишить у Вашому серці незабутні почуття радості і миру, які дарував нам Бог завдяки перемозі Господа Ісуса над гріхом та смертю! Нехай ці благословенні дні принесуть Вам нове натхнення на всілякі добрі справи.«А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа!» (1 Сол. 5:23)З повагою,єпископ М.Мокієнко
        Шановні служителі, дорогі брати і сестри, молодь та діти!    Від щирого серця поздоровляю Вас з величним християнським святом  Різдва Христового та Новим 2015 роком!    Рік, що  минає, був непростим:  у Криму і на Сході України відбулися події, які напевно ніхто не очікував ще на початку року.  Особлива біль, коли гинуть люди, руйнуються людські долі, міста і села, забирають Будинки Молитви. З іншого боку, ще ніколи стільки молитов за Україну не було піднесено до  престолу  благодаті і милості Божої, як в році, що минає.  Вірю, що в Бога є певні плани відносно України і Його церкви. Тому, не будемо занепадати духом, опускати руки, а навпаки, підіймемо свій зір догори, бо там наша сила і поміч.   Нехай радість народження Сина Божого зігріє наші душі і серця. Прославимо Господа за Його невимовний дар! Миру Вам і Божих благословінь.       Молитовно з’єднаний з Вами, ваш брат у Христі Ісусі, єпископ                                                  Мокієнко М.М.                                      ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!