Історія

На зустріч 450-річчю Пересопницького Євангелія

Рік Української Першокниги

Власне таким проголошено 2011 р. Українським парламентом. Виповнюється 450 років не просто Пересопницькому Євангелію, а українській самобутності, культурній ідентичності, духовній перспективі.
Виникнення Євангелія не випадково припадає на 16 ст. Саме в цей період духовний пошук в Європі в цілому й в Україні зокрема інтенсифікується. Людей перестають влаштовувати лише ритуальні дійства, незрозумілі для них елементи духовного мистецтва, церковні зловживання. В Німеччині постає загальноєвропейський рух - Реформація - спроба повернутися до духовної чистоти раннього християнства. Чи можна це зробити без джерела, без Євангелія? Реформатори, крім всього іншого, перекладають Священне Писання на зрозумілу мову, чим наближають його до обивателя.
Саме в рамках європейських духовних трансформацій варто розглянути появу Пересопницького Євангелія. Ця назва виникла пізніше (кабінетна назва вчених), хоча власне ця книга не має якоїсь спеціальної назви.

Детальніше...

 

Євангельский рух на Дніпропетровщині

 Кристалізація євангельського вчення відбувається в середині 19 ст. На фоні девальвації колишньої системи цінностей, зумовленої кризою впливу на суспільство традиційних церков – православної, католицької, лютеранської, відбувається розвиток так званих сектантських (опозиційних традиційним церквам) рухів: христовірря, духоборства, шалапутства, штундизму.

Ґенеза євангельського руху на Катеринославщині (Дніпропетровщині) припадає на 60-ті рр. 19 ст.

Таке раннє датування пов’язане з наступними передумовами:
1. Специфічний етно-національний склад населення Катеринославщини.
а) саме сюди були переселені або переселялися за власним бажанням інакомислячі та «бунтарі» релігійного кшталту (духобори, молокани тощо).
б) Велику частину населення регіону складали німецькі колоністи, що належали до різних віросповідань, але переважали лютерани та меноніти. В середовищі останніх в сер. 19 ст. помітне духовне пожвавлення.

Детальніше...

Зв'язок з нами

  • вул. Київська 1-ц,
    м. Дніпропетровськ
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • (056) 378-11-41

Ексклюзив

Вже 15 років поспіль поблизу Малину збирається християнська молодь з різних регіонів України. Тут вони переймають досвід старших служителів, досвід тих, хто проніс свою віру через кривизни радянських часів. Вистояв у труднощах і був безкомпромісним у кризових моментах життя. Як прививаються духовні цінності і високі цілі християнській молоді, у розмові із єпископом Церкви християн віри євангельської України Михайлом Паночком.
Остання неділя січня була особливою для студентів біблійного коледжу «Світло Євангелія», адже вона була першою у новому році й розпочалась з таких предметів як «Еклезіологія / Есхатологія» та «Лідерство». А викладав протягом тижня - Анатолій Кліновський. Він виявився не просто відомим служителем та талановитим викладачем, але й ще цікавим співрозмовником.
«Батько дітей, чоловік для дружини і друг для друзів, і цей список можна продовжити», - так про себе розповідає наш гість. Його життя є активним, насиченим і неординарним, тому що неординарними є його погляди. Він не копіює чужі твердження, але домагається віднайти відповідь самотужки, віднайти те, що криється в глибині, до якої більшість так і не докопується. Про політику і церкву, про патріотизм і християнство у розмові із викладачем, пастором і просто дивовижною особистістю Федором Райчинцем. 

Блог єпископа

       Дорогі християни, брати і сестри, служителі церков!    Сердечно поздоровляю Вас, Ваші сім’ї з великими святами: Різдвом Христовим і Новим 2016 роком! Хочу повторити слова Ангела Господнього: «Не лякайтесь,  бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім» (Лк.2:10)   Ми живемо в непростий час: нестабільність, різного роду кризи і виклики, війни, розчарування. Але на фоні всього, що відбувається, Ісус простягає свої руки і говорить: «прийдіть до Мене, і я заспокою вас».    Бажаю Вам миру, радості і Божого благословення! ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!  СЛАВІМО ЙОГО!                                                                                                             З любов’ю і молитвами про Вас Єпископ  М. Мокієнко    
  Дорогі друзі,  брати і сестри! Дорога Церква! Від щирого серця вітаю Вас зі славним, великим святом Христового воскресіння!ХРИСТОС ВОСКРЕС! ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!   Сьогодні ми святкуємо День Перемоги, Перемоги Світла над темрявою.Ісус – великий Переможець! Він подолав смерть і подарував нам вічне життя. Нехай ця подія залишить у Вашому серці незабутні почуття радості і миру, які дарував нам Бог завдяки перемозі Господа Ісуса над гріхом та смертю! Нехай ці благословенні дні принесуть Вам нове натхнення на всілякі добрі справи.«А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа!» (1 Сол. 5:23)З повагою,єпископ М.Мокієнко
        Шановні служителі, дорогі брати і сестри, молодь та діти!    Від щирого серця поздоровляю Вас з величним християнським святом  Різдва Христового та Новим 2015 роком!    Рік, що  минає, був непростим:  у Криму і на Сході України відбулися події, які напевно ніхто не очікував ще на початку року.  Особлива біль, коли гинуть люди, руйнуються людські долі, міста і села, забирають Будинки Молитви. З іншого боку, ще ніколи стільки молитов за Україну не було піднесено до  престолу  благодаті і милості Божої, як в році, що минає.  Вірю, що в Бога є певні плани відносно України і Його церкви. Тому, не будемо занепадати духом, опускати руки, а навпаки, підіймемо свій зір догори, бо там наша сила і поміч.   Нехай радість народження Сина Божого зігріє наші душі і серця. Прославимо Господа за Його невимовний дар! Миру Вам і Божих благословінь.       Молитовно з’єднаний з Вами, ваш брат у Христі Ісусі, єпископ                                                  Мокієнко М.М.                                      ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!