З архіву: Михайло Паночко: «Безсильне християнство не може ні на що впливати»

polina

Вже 15 років поспіль поблизу Малину збирається християнська молодь з різних регіонів України. Тут вони переймають досвід старших служителів, досвід тих, хто проніс свою віру через кривизни радянських часів. Вистояв у труднощах і був безкомпромісним у кризових моментах життя. Як прививаються духовні цінності і високі цілі християнській молоді, у розмові із єпископом Церкви християн віри євангельської України Михайлом Паночком.

Михайле Степановичу, нині відзначаємо XV Всеукраїнський молодіжний з’їзд ХВЄ у Малині. У ювілейний рік як ви оцінюєте усе, що було зроблено у проведенні таких заходів?

- Такі заходи консолідують молодь. У християнській атмосфері вони збагачуються і можуть почерпнути якийсь новий духовний досвід. Під час таких масових зібрань Божа благодать зливається настільки великим потоком, що явлення Божої сили стає очевидним. Наші щоденні служіння в церквах можна зрівняти із тим, як щодня молилися і ходили до синагог євреї. Але в день П’ятидесятниці маса людей зійшлася до Єрусалиму, і саме тоді Господь злив свою незмірну силу благодаті на апостолів. Коли люди переживають духовну спрагу, такі заходи, як фестиваль у Малині, є дуже потрібними.

Яким ви бачите майбутнє християнської молоді в Україні?

- Майбутнє молоді залежить від їхньої довіри та посвячення Богу. Усе починається з рішення служити Богу, і якщо ти не відчуваєш Його присутності – рішення не приймеш. Особистий досвід спілкування з Богом, Його пізнання формує світогляд молодої людини, конструює її позицію в житті. Пережиття близькості Бога зміцнить їх у дусі та вірі. Лише такими незламними і зміцненими у Господі, вони матимуть хорошу перспективу і зможуть впливати на своє оточення. Не світ на них впливатиме, а вони - на світ. Заради цього ми і проводимо такі заходи, щоб тут вони сповнялися Божою силою, оновлювалися у вірі, мали змогу переглянути своє життя, погляди та цілі. Трансформація людського духу – це глибокий внутрішній процес, який не відбувається легко. Замолоду властиво думати, що усе здобувається дуже легко, тому легкі шляхи приваблюють – легкий заробіток, легке одруження, легка сім’я. Але істинно цінні речі завжди беруться зусиллями. Золото добувається, а не лежить тонами, як пісок. Щоб знайти крупинки дві-три золота, перемивають і пересипають по кільканадцять насипів. Корисні копалини видобувають переробкою інших порід. Усе цінне народжується в муках, стражданнях, боротьбі. Ісус довів це своїм життям. Ми є для Нього настільки цінними, що Він заради нас пішов на ганебну смерть. Людська душа для Нього була, наче перлинка. Коли Божий Дух торкнеться молоді, і вони зрозуміють оцю тайну, збагнуть цінність вічної перспективи. Вони працюватимуть не на дочасні блага, а будуть як Мойсей, який, слідуючи Божій волі, відрікся перспективи заможного і безтурботного життя у фараонових палатах, але звершив одну із найбільших місій старозавітного світу. Він вивів єврейський народ із неволі Єгипту. Його матір вклала до його серця щось цінне, глибоке і таємне. Золото, славу, владу, гроші, кар’єру він вважав за сміття і шукав чогось більшого. Бог любить людей, які ставлять перед собою високі цілі. Мета наших з’їздів – поширювати цінності, які спонукатимуть молодь тягнутися тлінних речей до нетлінних, від глини до золота, від тимчасового до вічного.

А що може зробити християнська молодь для України?

- Молоде покоління може зробити дуже багато, але треба усвідомити серйозність моменту. До серйозних битв треба добре підготуватися. Не можна до поважних речей підходити як-небудь. Коли Ілля кинув виклик беззаконню в Ізраїлі, усі обернулися проти нього. Чи вистояв би він, якби не був з Богом? Він мав силу впливати на царя та увесь народ, сміливо кажучи: «Якщо Господь є Бог, то доки вам кульгати на обидва коліна?». Будучи з Богом, Ілля діяв з потугою. Безсильне християнство не зможе ні на що впливати. Нам треба всім і старшим, і молодим шукати Бога. Це не залежить від віку. Християнин має бути у Божому всеозброєнні. Він є світлом для світу, а коли світло гасне – світ покривається темрявою. Якщо молодь вибере правильний шлях, діятиме за Божими мотивами, вона зможе багато зробити. Безсильними стаємо тоді, коли піддаємося течії цього світу. Вона несе людей, як мертву рибу, і вони вже нічого не в силі змінити чи впливати. Скільки б сили не було, треба жити, як в пісні співається: «Світи в куточку, де ти є», - тобто роби те, що ти можеш. Не треба замахуватися на всю Африку, Китай, але добре буде, якщо почнеш вже з того місця, де ти є. Якби вся молодь світила, як оті світлячки, Україна була б у світлі. У нас є перспективи, ресурси. Лишень треба вишикувати армію, направити і задати курс. Як каже Соломон: «Саранча – малий народ, але виступає стройно». Піднімаються і летять. Кажуть, що сарана не літає, а рухається, як лайнер, лише під подувом вітру. Вони летять навіть без ватажка. Якщо молодь навчиться слухати голос Ісуса, голос Божого Слова, голос Святого Духа, то стане, як непереможна армія. Я бачив у Мадриді наші молоді брати моляться за вигнання демонів, і демони втікають. Люди каються, їх хрестять. Це сильні юнаки, які перемогли лукавого. Але мушу сказати, що не всі юнаки сильні. Є ті, що прогинаються під оманою лукавого, піддаються злим впливам. Молодий юнак і дівчина мають зайняти тверду позицію – не здаватися перед гріхом. Це битва, яку треба перебороти силою духу, який тренується у єднанні з Господом.

І ще одне вічне питання молодих людей: чим керуватися, шукаючи собі супутника життя?

- Найперше, я радив би молодим хлопцям і дівчатам встановити свої стосунки з Богом. Бо ж усе, що стається в нашому житті, під Його наглядом. Обираючи собі пару, ми дивимося на зовнішність, зважуємо усе розумом і щось відчуваємо на рівні інтуїції. Це добре, але є загроза піддатися емоціям. А керуючись ними, можна помилитися. Перед вибором треба сильно молитися, щоб наші симпатії не виявилися звичайною плотською тягою. Це трапляється навіть у віруючих людей. Сара не могла дочекатися обітниці і підсунула Аврааму Агар. Про наслідки ми знаємо. Ніколи не потрібно поспішати стрімголов казати «так». Це вибір на все життя. Тому вибирай, приглядайся, прислухайся до серця та розуму, але і молись, і Бог обріже непотрібне. Так делікатно. Коли ми ставимо цінності духовні на перше місце, Богу це подобається. Я це пережив. Я маю великий досвід у цьому. Я почав служити пастором, ще коли був холостяком. І вже через чотири роки хотів робити деякі кроки, почав молитися. Господь деякі мої задуми делікатно змінював. Бог не буде вказувати, яку дівчину брати, а яку не брати. Бог не обмежує. Зате порадить, спрямує, враховуючи наш характер, ментальність. Бог ніколи нас не підведе і не осоромить. Він просто підказує: «Це не для тебе, ти не будеш щасливий». Тож треба молитися, і якщо Господь закриває двері, не ломитись, а продовжувати молитися. Те, що призначене Богом, з’явиться на горизонті. Отак я радив би всім серйозно віднестися до закладення фундаменту сімейного життя. Хто легковажний, я їм співчуваю, бо вони за свою легковажність понесуть. Треба бути уважними і сестрам, і братам. Дівчатам раджу давати гарбуза хлопцям, які лише з виду браві і прикидаються християнами. Хлопцям не шукати неземної краси, але дівчину із красою душі. Роль жінки у сім’ї і у стосунках з чоловіком чи не найбільш визначальна. «І приліпиться чоловік до своєї жінки», - пише Біблія. Хлопець робить вибір і чекає, чи дозволить дівчина до себе приліпитися чи ні. Якщо ж вона дає дозвіл, то надалі вже від її любові до чоловіка багато залежить. Тайна ця велика. Не Ісус приліпився до церкви, а церква до Нього.

Прес-служба ЦХВЄУ
Розмовляла Поліна ПОЛЯКОВА

Автор: Super User

Зв'язок з нами

  • вул. Київська 1-ц,
    м. Дніпропетровськ
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • (056) 378-11-41

Ексклюзив

Вже 15 років поспіль поблизу Малину збирається християнська молодь з різних регіонів України. Тут вони переймають досвід старших служителів, досвід тих, хто проніс свою віру через кривизни радянських часів. Вистояв у труднощах і був безкомпромісним у кризових моментах життя. Як прививаються духовні цінності і високі цілі християнській молоді, у розмові із єпископом Церкви християн віри євангельської України Михайлом Паночком.
Остання неділя січня була особливою для студентів біблійного коледжу «Світло Євангелія», адже вона була першою у новому році й розпочалась з таких предметів як «Еклезіологія / Есхатологія» та «Лідерство». А викладав протягом тижня - Анатолій Кліновський. Він виявився не просто відомим служителем та талановитим викладачем, але й ще цікавим співрозмовником.
«Батько дітей, чоловік для дружини і друг для друзів, і цей список можна продовжити», - так про себе розповідає наш гість. Його життя є активним, насиченим і неординарним, тому що неординарними є його погляди. Він не копіює чужі твердження, але домагається віднайти відповідь самотужки, віднайти те, що криється в глибині, до якої більшість так і не докопується. Про політику і церкву, про патріотизм і християнство у розмові із викладачем, пастором і просто дивовижною особистістю Федором Райчинцем. 

Блог єпископа

       Дорогі християни, брати і сестри, служителі церков!    Сердечно поздоровляю Вас, Ваші сім’ї з великими святами: Різдвом Христовим і Новим 2016 роком! Хочу повторити слова Ангела Господнього: «Не лякайтесь,  бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім» (Лк.2:10)   Ми живемо в непростий час: нестабільність, різного роду кризи і виклики, війни, розчарування. Але на фоні всього, що відбувається, Ісус простягає свої руки і говорить: «прийдіть до Мене, і я заспокою вас».    Бажаю Вам миру, радості і Божого благословення! ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!  СЛАВІМО ЙОГО!                                                                                                             З любов’ю і молитвами про Вас Єпископ  М. Мокієнко    
  Дорогі друзі,  брати і сестри! Дорога Церква! Від щирого серця вітаю Вас зі славним, великим святом Христового воскресіння!ХРИСТОС ВОСКРЕС! ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!   Сьогодні ми святкуємо День Перемоги, Перемоги Світла над темрявою.Ісус – великий Переможець! Він подолав смерть і подарував нам вічне життя. Нехай ця подія залишить у Вашому серці незабутні почуття радості і миру, які дарував нам Бог завдяки перемозі Господа Ісуса над гріхом та смертю! Нехай ці благословенні дні принесуть Вам нове натхнення на всілякі добрі справи.«А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа!» (1 Сол. 5:23)З повагою,єпископ М.Мокієнко
        Шановні служителі, дорогі брати і сестри, молодь та діти!    Від щирого серця поздоровляю Вас з величним християнським святом  Різдва Христового та Новим 2015 роком!    Рік, що  минає, був непростим:  у Криму і на Сході України відбулися події, які напевно ніхто не очікував ще на початку року.  Особлива біль, коли гинуть люди, руйнуються людські долі, міста і села, забирають Будинки Молитви. З іншого боку, ще ніколи стільки молитов за Україну не було піднесено до  престолу  благодаті і милості Божої, як в році, що минає.  Вірю, що в Бога є певні плани відносно України і Його церкви. Тому, не будемо занепадати духом, опускати руки, а навпаки, підіймемо свій зір догори, бо там наша сила і поміч.   Нехай радість народження Сина Божого зігріє наші душі і серця. Прославимо Господа за Його невимовний дар! Миру Вам і Божих благословінь.       Молитовно з’єднаний з Вами, ваш брат у Христі Ісусі, єпископ                                                  Мокієнко М.М.                                      ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!