Анатолій Кліновський: "Людина, яка полюбила Бога понад усе у житті - все пройде"

Остання неділя січня була особливою для студентів біблійного коледжу «Світло Євангелія», адже вона була першою у новому році й розпочалась з таких предметів як «Еклезіологія / Есхатологія» та «Лідерство». А викладав протягом тижня - Анатолій Кліновський. Він виявився не просто відомим служителем та талановитим викладачем, але й ще цікавим співрозмовником.

- Які перспективи ви бачите для богословської освіти в Україні на наступні 5 років?
- На даний час я бачу велику перспектву і потребу у тому, щоби дати богословську освіту вже працюючим педагогам з метою відкриття церквами шкіл для дітей. Я бачу, що то є найважливіше питання. Вже пройшов час суперечок чия віра краща, зараз треба ділом довести. Наших дітей псують зі школи пропонуючи програми так званого «сексуального виховання», предметів з елементи східних релігій, тощо. Також справа полягає у тому, що школи дають критично мінімальний рівень знань. Невжевони не зацікавлені, щоби діти щось знали? Наша освіта деградує, тому треба щось робити, щоб виправити ситуацію. У Верховній Раді вже зареєстрували закон, який надає право церквам відкривати школи. Тому нам варто направити свої зусилля саме на це, адже краще правильно виховати дитину, ніж перевиховати дорослу людину. Окрім того, наразі треба орієнтуватись не на кількість богословських закладів, а на якість освіти.


- Наскільки ймовірно очікувати гоніння в Україні?
- Їх слід очікувати у будь-якій країні. Те що Писання говорить: «Всі, хто хочуть жити побожним життям, будуть переслідувані». Жодна країна не застрахована від цього. Ось наприклад у США, мовляв християнська країна, але у багатьох штатах вводяться антиєвангельські закони, що піддтримують одностатеві шлюби. Тамтешні служителі першими відчують це на собі, коли будуть відмовлятися вінчати збоченців. Це викличе хвилю обурень, служителі можуть потрапити за грати. Україні це також загрожує. Гоніння можуть виникнути у будь якій країні.
- Наразі існує прірва між суспільством та церквою. Яким чином її можна подолати?
- Перш за все слід змінити менталітет віруючих людей. Це прийшло до нас в спадщину від радянської системи. Ми були переслідувані. Церква мала ворога в обличчі суспільства, аже вони разом з владою її переслідували. Має пройти певний час, поки зникне старе відношення до суспільства. Молоде покоління слід виховувати не у конфронтації, а у погляді на суспільство як на поле для праці. Виробився такий підхід: «Ми спасенні Божі діти, а то – нещасні пропащі грішники і між нами величезна прірва». Цю думку слід викорінювати. Треба дивитись на грішників і на себе не роблячі якоїсь різниці. Ми всі грішники. Всі однакові. Просто ми вже помиловані, а вони – грішники, яких Бог хоче помилувати. Тільки та і різниця. Це питання часу. Але тут варто бути обережними. Треба іти у світ, стирати бар´єр, але разом з тим, щоби церква не стала світською.


- Ваші побажання молоді.
- Не думаю, що мої побажання будуть відрізнятись якоюсь унікальністю. Гадаю, що зможу побажати те, що побажав би кожний служитель. Не даватись на оману світських зваб. З молодості більше понад усе полюбити Бога, полюбити Євангелію, молитву. Це вас збережев чистоті та на правильному шляху протягом всього життя, незалежно від будь яких обставин. Людина, яка полюбила Бога понад усе у житті - все пройде. Нічого негативного не вплине на неї і вона дійде до Божого Царства.

Прес-служба ДООЦ ХВЄ 

Зв'язок з нами

  • вул. Київська 1-ц,
    м. Дніпропетровськ
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
  • (056) 378-11-41

Ексклюзив

Вже 15 років поспіль поблизу Малину збирається християнська молодь з різних регіонів України. Тут вони переймають досвід старших служителів, досвід тих, хто проніс свою віру через кривизни радянських часів. Вистояв у труднощах і був безкомпромісним у кризових моментах життя. Як прививаються духовні цінності і високі цілі християнській молоді, у розмові із єпископом Церкви християн віри євангельської України Михайлом Паночком.
Остання неділя січня була особливою для студентів біблійного коледжу «Світло Євангелія», адже вона була першою у новому році й розпочалась з таких предметів як «Еклезіологія / Есхатологія» та «Лідерство». А викладав протягом тижня - Анатолій Кліновський. Він виявився не просто відомим служителем та талановитим викладачем, але й ще цікавим співрозмовником.
«Батько дітей, чоловік для дружини і друг для друзів, і цей список можна продовжити», - так про себе розповідає наш гість. Його життя є активним, насиченим і неординарним, тому що неординарними є його погляди. Він не копіює чужі твердження, але домагається віднайти відповідь самотужки, віднайти те, що криється в глибині, до якої більшість так і не докопується. Про політику і церкву, про патріотизм і християнство у розмові із викладачем, пастором і просто дивовижною особистістю Федором Райчинцем. 

Блог єпископа

       Дорогі християни, брати і сестри, служителі церков!    Сердечно поздоровляю Вас, Ваші сім’ї з великими святами: Різдвом Христовим і Новим 2016 роком! Хочу повторити слова Ангела Господнього: «Не лякайтесь,  бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім» (Лк.2:10)   Ми живемо в непростий час: нестабільність, різного роду кризи і виклики, війни, розчарування. Але на фоні всього, що відбувається, Ісус простягає свої руки і говорить: «прийдіть до Мене, і я заспокою вас».    Бажаю Вам миру, радості і Божого благословення! ХРИСТОС НАРОДИВСЯ!  СЛАВІМО ЙОГО!                                                                                                             З любов’ю і молитвами про Вас Єпископ  М. Мокієнко    
  Дорогі друзі,  брати і сестри! Дорога Церква! Від щирого серця вітаю Вас зі славним, великим святом Христового воскресіння!ХРИСТОС ВОСКРЕС! ХРИСТОС ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!   Сьогодні ми святкуємо День Перемоги, Перемоги Світла над темрявою.Ісус – великий Переможець! Він подолав смерть і подарував нам вічне життя. Нехай ця подія залишить у Вашому серці незабутні почуття радості і миру, які дарував нам Бог завдяки перемозі Господа Ісуса над гріхом та смертю! Нехай ці благословенні дні принесуть Вам нове натхнення на всілякі добрі справи.«А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушений дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа!» (1 Сол. 5:23)З повагою,єпископ М.Мокієнко
        Шановні служителі, дорогі брати і сестри, молодь та діти!    Від щирого серця поздоровляю Вас з величним християнським святом  Різдва Христового та Новим 2015 роком!    Рік, що  минає, був непростим:  у Криму і на Сході України відбулися події, які напевно ніхто не очікував ще на початку року.  Особлива біль, коли гинуть люди, руйнуються людські долі, міста і села, забирають Будинки Молитви. З іншого боку, ще ніколи стільки молитов за Україну не було піднесено до  престолу  благодаті і милості Божої, як в році, що минає.  Вірю, що в Бога є певні плани відносно України і Його церкви. Тому, не будемо занепадати духом, опускати руки, а навпаки, підіймемо свій зір догори, бо там наша сила і поміч.   Нехай радість народження Сина Божого зігріє наші душі і серця. Прославимо Господа за Його невимовний дар! Миру Вам і Божих благословінь.       Молитовно з’єднаний з Вами, ваш брат у Христі Ісусі, єпископ                                                  Мокієнко М.М.                                      ХРИСТОС НАРОДИВСЯ – СЛАВІМО ЙОГО!